Termal Etiketler (100×100 – 60×40 Vb.)

Termal etiketler, yüzeylerinde koruyucu bir tabaka içermeyen eco termaletiket, yüzeylerinde koruyucu bir tabaka içeren semi termal etiketler ve lamine( top ) termal etiketler olmak üzere üç sınıfa ayrılmaktadır. Her bir etiketcinsi içerikleri itibari ile farklı alanlarda kullanılmaktadır. Lamine termaletiketler, diğer tabir ile top termal etiketler, ribon kullanılmasına ihtiyaçduyulmayan ve direkt termal baskı yönteminin kullanılarak baskı yapıldığıetiket çeşitleridir.

Bu kullanım özelliği ile barkod yazıcı cihazının direkttermal yöntemine uyumlu bir şekilde bulunması gerekmektedir. İfadeden deanlaşılacağı üzere, termal transfer yönteminden baskı almaya yarayan cihazlarile bu etiket cinsine baskı almak gereksiz bir işlemdir. Lamine termaletiketlerin en belirgin özelliği, diğer çeşitlere göre ömürlerinin uzun olmasıve yapılan baskı işleri sırasında ribona ihtiyaç duyulmaması nedeni ile baskımaliyetlerinin minimum seviyelerde yer almasıdır. Uzun ömürlü olarak ifadeedilen lamine termal etiketler, bu özelliğini üzerlerinde bulunan koruyucutabakaya borçludurlar. Lamine termal etiket tipleri genelde gıda sektörü iletüketimin hızlı gerçekleştiği alanlarda özellik ile hastane ve kargo firmalarıgibi işletmelerde kullanılmaktadır.

Termal etiketlere ek olarak kağıt bazlı floresan, kuşe ve vellum etiketler de mevcuttur. Ayrıca plastik bazlı yırtılmayan opak pp ve şeffaf pp etiket çeşitlerini de RibonSepeti.com adresinden online olarak satın alabilirsiniz. 58×40, 100×100, 60,×40, 50×30, 100×80 vb. birçok hazır barkod etiketi mevcuttur.